“Edirne’ye yeni stadyum, Keşan’a yurt başka bahara”

“Edirne’ye yeni stadyum yapımı ve Keşan’da yeni yurtların yapımı konusunda Bakanlığın bir çalışması yok.”

“Edirne’ye yeni stadyum, Keşan’a yurt başka bahara”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Bakanlığının 2022 Bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde her iki konuda yöneltmiş olduğu sorulara, “Bakanlığımız yatırım programı kapsamında ve bütçe imkânları çerçevesinde değerlendirilecektir” yanıtı geldi.
Bakanlıktan verilen yanıtı değerlendiren Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Verilen yanıt bu işlerin yapılmayacağı anlamına gelmektedir. Yeni stadyumu da Keşan’ın ihtiyacı olan yurtları da CHP iktidarında yapacağız” dedi.
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlik ve Spor Bakanlığının 2022 bütçe görüşmeleri sırasında Bakan’a yapılacağı söylenen ve her seçim dönemi resimleri paylaşılan yeni stadyumu ve Keşan’a büyük sorun olan yurtları sordum. Aldığımız cevap bu iktidar döneminde bu işlerin değil bitirilmesi başlanmasının dahi mümkün olmadığını gösterdi. Ne yaparsa yapsın en geç 2023’te gidecek AKP’nin yapmadığını iktidarımızda yapacağız.
‘Bütçe imkânları çerçevesinde değerlendireceğiz’ yanıtı verenler söz konusu 5’li çete olunca bütçenin tamamını veriyor. Ancak iş Edirne stadyumuna, yurt yapımına, Çakmak Barajı ve diğer sulamalara, Keşan- Enez yoluna gelince bütçe imkânları deniyor.
Sorun kaynak yetersizliği değil kaynakların doğru, öncelikli ve vatandaş yararına işlere kullanılmamasıdır. Anlaşılan AKP’liler bir sonraki seçimde de yeni stadyum resimleri gösterip, maketlerin önünde poz verecekler. Madem bütçe imkânları yoktu neden 8 sene önce yeni stadyum resimleri paylaşıp, ‘yapacağız’ diye ortada dolaştınız? 8 senedir neden bir adım yol almadınız? Diğer yandan 2014’de yapılacağı söylenen stadyumların bir kısmı başka şehirlere yapıldı. Söz konusu Edirne olunca ortada yapılan hiçbir şey yok. Edirne hakkını CHP iktidarında alacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER