Keşan Belediyesi, Barış Akarsu’yu andı

Keşan Belediyesi, Barış Akarsu’yu andı

Keşan Belediyesi tarafından 4 Temmuz 2021 tarihinde Barış Akarsu’nun ölümünün 14. yıldönümünde anma konseri düzenlendi.
Trakya Yöresel Ürünler Pazarı’n da düzenlenen ve saat 21.00’de başlayan Yerel Grup On Air’in yaklaşık 2 saat süren konseri Keşan Belediyesi sosyal hesabından canlı olarak yayınlandı.
Konseri Yöresel Ürünler Pazarı’nı ziyaret eden vatandaşlar da konseri coşku ile izledi.
Konserde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Güzel bir konsere şahit oluyorsunuz. Grup On Air’i, gönülden tebrik ediyorum. Erikli, Yayla ve Keşan’da daha aktif konserler yapacağız. Barış Akarsu’yu vefatının 14. Yılı nedeniyle bu konseri düzenledik. Biliyorsunuz bir kaza sonucu hayatını kaybetti. 14. yılında özlemle anıyoruz. Bu gece onun anısına bir konser düzenledik. Tabi Keşan Belediyesi Yöresel Ürünler Pazarı’nda olmasını istedik. Bu pazarımız bizim gözümüzün nuru, prestijimiz. ‘Trakya’nın en büyük yöresel pazarı’, ‘Yaparsak biz yaparız. Keşanlı kadın girişimcilerimiz başaracak’ dedik ve hep beraber gönül verdik. Sabredeceğiz, bu iş olacak, hep beraber başaracağız. Çünkü Keşan’da başarmadığımız hiçbir iş yok. Buna da kafayı taktık, dertlendik. Keşan, Enez, İpsala dahil olmak üzere gezici çadırlarımız, gezici yöresel pazarlarımız olmak üzere ciddi bir merkezleşmeye gidiyoruz. Burası merkez olacak. Yaz boyunca 3 milyon insan Saros Körfezi’ne girdi çıktı yapıyor.” Dedi.
Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Belediyecilik sadece yol yapmak, suyu akıtmak değil. Ekonomiye de destek vermek, o şehri marka yapmak, o şehre katma değer üretmek o şehrin müziği, sanatı, kültürüyle yerelden kalkınmayı sağlamak için hep beraber çaba sarf ekmektir. Bu kardeşiniz yollara çıktı dertlendi. Siz de bana yardımcı olursanız size samimi söylüyorum bu bölge 2-3 yıl sürmez Trakya’nın önderi Türkiye’ye de örnek olacak kadar kıymetli olacak. Her eve herkes ekonomik anlamda bir maaş kadar para getirecek. Çoluğumuz çocuğumuz, kadınımız erkeğimiz de çiftçimiz de köylümüzde üretim üretim diyerek bölgeyi zenginleştireceğiz. ‘İstihdam’ diyoruz. Ben iş arayanlara diyorum ki ‘İş kurun’. Bakın herkese iş kurma fırsatı da vereceğiz inşallah. Sayın Sanayi Bakanımız ile beraberdim. Allah’ın izniyle 2022’de Organize Gıda OSB’mizin de sözünü aldık. Temelleri inşallah atacağız. Güçlü Keşan, güçlü bölge, Hamzadere bölgesi hepimizin birbirimize ihtiyacımız var. Birlikte Keşan diyoruz, birlikte kalkınma diyoruz ve önümüz açık. El ele tutuşacağız, siyaseti, ticareti her şeyi bir kenara bırakacağız, tek sorun huzursuzluk, kavga gürültü olmaması için bir arada olacağız.”
Grup On Air Konseri izleyenler tarafından büyük bir beğeni toplarken, solist Ergİn Mısırlı’ya da merhum Barış Akarsu’ya benzemesi nedeniyle “Keşan’ın Barış Akarsu’su” benzetmesi yapıldı.
Yaklaşık 2 saat süren konser beğeni topladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER