Haluk Levent, “Saros Körfezi yağmalanıyor”

Haluk Levent, “Saros Körfezi yağmalanıyor”

Ahbap Derneği Genel Başkanı ve ünlü sanatçı Haluk Levent, Saros Körfezi Sazlıdere Sahili’ne yapılacak FSRU Limanı nedeniyle Sazlıdere Sahili’ni ziyaret ederek, yaşanan sürece dikkat çekti ve mini bir konser verdi.
Levent ve beraberindeki iki keman sanatçısı, geçtiğimiz Cuma günü Sazlıdere Sahili’ne gelerek, Saros Körfezi manzarasında bir parça seslendirdi.
Haluk Levent, 2004 yılında da Kırklareli Kıyıköy-Keşan İbrice Limanı arasında yapılacak Transtrakya Petrol Boru Hattı’na karşı çevreciler tarafından başlatılan kampanyaya büyük destek vermişti.
Levent, 12 Aralık 2004 tarihinde İbrice Limanı’nda 12 saat 5 dakikalık bir konser vererek, projeyi kamuoyunun gündemine taşıyarak, projenin iptal edilmesinde büyük bir payın sahibi olmuştu.
Sanatçı Haluk Levent, Sazlıdere’de gerçekleştirdiği mini konserin ardından basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı.
“SAROS AŞIĞI OLARAK BURADAYIM…”
“Neden buradayım, bundan yaklaşık 20 yıl önce buraların yok olmaması için 12 saat 5 dakikalık bir rekor konserim vardı. Saros aşığı olarak, yeniden Saros’un tahrip edilmesi canımı çok sıkıyor üzüyor beni.”
“BAKANLIĞIN KOYDUĞU KURALLAR, ŞİRKETLER TARAFINDAN İHLAL EDİLİYOR”
Sadece küçücük bir şey söylemek istiyorum. Çevre Bakanlığı’na seslenmek istiyorum. Saros özel koruma alanı tahrip ediliyor. Çevre Bakanlığı’nın koyduğu kurallar, bizzat şirketler tarafından hukuksuz bir şekilde ihlal ediliyor ve Saros yağmalanıyor.”


ALPCAN DEMİR
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER